Budki dla owadów są coraz popularniejsze. Dziś w dużych miastach jest moda na to, by hodować pszczoły lub trzmiele w parkach czy na dachach biurowców. Chcesz mieć domek dla trzmieli? Możesz wykonać go sam, lub zamówić w firmie http://www.mkwpracownia.pl/ , która specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu owadzich domków. Domek dla trzmieli to rzecz prosta – zwykła skrzynka zbita z drewna, najczęściej sosnowego. Ważne, by domek dla trzmieli nie był pokrywany środkami impregnującymi czy farbami, bo trzmiele mogłyby się zatruć chemią.

 

 

Co jeszcze należy wiedzieć, gdy chcemy zaprosić trzmiele do naszej okolicy? Domek musi być w środku wyłożony ściółką – to z niego w środku budki owady zbudują gniazdo. Ważne, by ściółkę tę o roku wymieniać na nową, wtedy trzmiele będą się u nas czuły dobrze i jest szansa, że zadomowią się na długo.

 

Warto zainwestować w domek dla trzmieli, aby im pomóc.19876966(3)

Warto zainwestować w domek dla trzmieli.

Pozostaje jeszcze pytanie, po co nam to właściwie. Po pierwsze może być ważna motywacja ekologiczna – populacja pszczół i trzmieli znacząco się na świecie zmniejszyła, więc owadzie domki to działanie na rzecz natury, a w to zawsze warto się zaangażować. Warto też pamiętać, że trzmiele podobnie jak pszczoły to owady bardzo pożyteczne także dla człowieka – to one zapylają kwiaty na przykład na drzewach owocowych i to im zawdzięczamy to, że mamy te owoce. Stawiając domek dla trzmieli robimy więc coś dobrego dla przyrody i dla nas samych, łączymy przyjemne z pożytecznym.