Ogólny dostęp do wszystkiego oraz coraz częstsza masowa produkcja, nawet pierwotnie unikatowych rzeczy, w tym niestety również różnego typu dekoracji powoduje, że chcąc się wyróżnić, coraz częściej decydujemy się na własnoręczne wyroby. Gdy zawodzi nas kreatywność w zakresie kolorów czy deseni, można zawsze spróbować niekonwencjonalnego kształtu, np. budki dla ptaków. Największy wybór gotowych budek dla ptaków znalazłam w sklepie www.mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow ,zdecydowanego lidera na polskim rynku, w tej dziedzinie.

Budki dla ptaków z drzewa

Budki dla ptaków

 

 

  • Dekoracyjną budkę można wykonać własnoręcznie, według własnej estetyki.

  • Jeśli jednak poza walorami dekoracyjnymi zależy nam także na tym, żeby w budce, zamieszkały ptaki, wówczas należałoby się najpierw zapoznać z wytycznymi co do jej budowy lub po prostu kupić odpowiednią budkę dla ptaków w sklepie, jak ja.

  • Im więcej budek, tym ciekawiej będzie się prezentował nasz ogród, jednak, jak to z dekoracjami, nie należy przesadzać ! Nadmiar nie będzie służył ani zwierzętom, ani naszym oczom !

  • Trzeba także mieć na uwadze fakt, że budki dla ptaków nie mogą wisieć „na wysokości oczu”. Na takiej wysokości możemy usytuować, co najwyżej karmnik, ale przy tym trzeba znowu pamiętać, że musi być on trudno dostępny dla drapieżników, np. kotów.

 


Zanim więc zainwestujemy w kupno lub produkcję budki dla ptaków, najpierw zdecydujmy o tym, jaką będzie pełniła funkcję w naszym ogrodzie.